Jestem psim Trenerem. Uczę psy posłuszeństwa, zrozumienia i wzajemnej komunikacji pomiędzy „psem i Przewodnikiem”. Właścicielom natomiast pomagam w budowaniu relacji człowiek-pies, opartej na obopólnym zrozumieniu i szacunku.
Pokazuję jak dzięki znajomości psychiki psa oraz świadomości jego potrzeb można go wychować i wyszkolić, a także jak radzić sobie z zachowaniami niepożądanymi nie burząc wzajemnych relacji.
Metodę szkoleniową dopasowuje do psa a nie odwrotnie!
Podczas kursów czy konsultacji poruszam zagadnienia dotyczące: mowy ciała psów, komunikacji między psami a ludźmi, tego jak się uczą psy, co je motywuje i czego potrzebują na co dzień, aby uczyć się jak najefektywniej.
Pokazuje jak w prosty sposób wykorzystać zwykły spacer do nauki zachowań,
zabawy i socjalizacji.
Zobaczycie, jak konsekwentnie wprowadzać zasady w domu, tak aby wszyscy domownicy mogli się cieszyć z obecności psa w domu!
W swojej pracy treserskiej opieram się na najnowszej wiedzy naukowej,
umiejętnościach zdobywanych na licznych seminariach i obozach szkoleniowych
oraz na własnym doświadczeniu w wychowaniu i życiu z psami.
Jestem wielką miłośniczką Owczarków Brlgijskich MALINOS z którymi żyję na codzień oraz psiego sportu jakim jest IGP.

Moje osiągnięcia:
Cobo Ew-Mar:
1.Mistrzostwa Polski Klubu Owczarka Belgijskiego 19-20 X 2019r. V-ce Mistrz Polski IGP 1 (najmłodszy pies zawodów 22 miesiące)
2.Mistrzostwa Śląska psów obronnych IGP – Mistrz Śląska IPG1 Zabrze 2021r,
3.Mistrzostwa Polski IGP w Ostrowcu Świętokrzyskim 9-12. 09.2021r. –II V-ce Mistrz Polski IGP 1
4.Z POLYTANU SK CUP 2022r. Słowacja

Anamis from Tasmanian Devils BH/VT, testy psychiczne

Greta Marshall Dogs – BH/VT, IGP1, testy psychiczne

Mam na imię Mariusz jestem Trenerem psów, Szkoleniowcem oraz Pozorantem, chętnie podzielę się z Państwem swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu posłuszeństwa oraz obrony.
Zwierzęta były i są obecne w moim życiu praktycznie od zawsze. Od kilkunastu lat związany jestem ze środowiskiem kynologicznym. Na bazie swoich wieloletnich doświadczeń w pracy z psami, podczas wielu odbytych szkoleń, kursów i seminariów pod pojęciem szkolenie rozumiem coś więcej niż tylko perfekcyjne wykonywanie komend. Szkolenie to przede wszystkim doskonalenie wzajemnej komunikacji,
czas na zabawę i wspólne spędzanie czasu.
W trakcie zajęć staram się przedstawić Właścicielom świat z perspektywy psich oczu. Uczę odczytywać psie zachowania i sygnały wysyłane do ludzi i innych zwierząt oraz odpowiednio je interpretować.
Zawsze stawiam na jasną i czytelną komunikację na linii człowiek – pies.
Największym dowodem naszych kwalifikacji i umiejętności są szczęśliwi Właściciele i ich szczęśliwe psy.

Cześć, jestem Karolina z wykształcenia psycholog a prywatnie mama czworonożnego Cane Corso – Stitcha. Od zawsze w moim domu żyłam z psami, więc nie wyobrażałam sobie, że mogłoby go zabraknąć również i teraz. Stitch jest moim pierwszym świadomym psem, który uczy mnie codziennie swojego psiego świata.

Gdy braliśmy Stitcha było dla mnie jasne, że zaczniemy od szkolenia. Trafiliśmy na Dorotę, która pokazała nam zupełnie inny świat i poprowadziła nas od szczeniaka do momentu, z którego jesteśmy wszyscy dumni. Dorota nadała nam kierunek i codziennie motywuje nas do dalszej pracy.

Aktualnie Stitch jest jedynym Cane Corso w Polsce, który czynnie staruje w zawodach IGP.  Na swoim koncie mamy egzamin IGP 1 z bardzo dobrymi wynikami i wyróżnionym 1 miejscem.

Praca z psem uczy mnie przede wszystkim cierpliwości, pokory i wzajemnego szanowania swoich potrzeb. Dzięki tej współpracy, codziennie przyswajam wspomniane wcześniej wartości, aby być jak najlepszym Przewodnikiem dla swojego psa.

Jakie posiadamy plany na przyszłość ? Dalsze dążenie do pokazania sobie i innym jak wiele jesteśmy w stanie osiągnąć oraz awansowanie na trenera w szkole Dogmar.