Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich psów od 8 tyg. życia do 5 miesiąca, które są zdrowe w momencie przystąpienia do kursu i pod stałą opieką weterynaryjną. Zajęcia w psim przedszkolu są ważne dla prawidłowego funkcjonowania psychicznego psa. Jego brak może później skutkować np: lękiem separacyjnym, wycofaniem lub agresją. Oprócz socjalizacji kładziemy nacisk na Prawidłową Relację Psa z Przewodnikiem. Sprawiamy, że to Właściciele są najważniejsi od całego otaczającego go świata.

Zajęcia odbywają się bez udziału obcych psów, a psy biorące udział w zajęciach są zdrowe i pod opieką weterynaryjną.

W naszej szkole DOGMAR prowadzimy zajęcia z posłuszeństwa dla psów na POZIOMIE PODSTAWOWYM i POZIOMIE ZAAWANSOWANYM.

Zajęcia dostosowywane są w zależności od potrzeb Uczestników. Podczas nich możemy udać się na spacer do centrum miasta, wejść do galerii handlowej, przejechać się tramwajem lub pójść na dworzec kolejowy czy do kawiarni, parku itp., w zależności od warunków atmosferycznych.

Zajęcia mogą odbywać się w grupie 2-3 psów lub indywidualnie.

Szkolenie ma na celu wydobycie z psa odwagi, rozwijania popędu łownego w taki sposób, aby wzajemnie dopingować psa do zabawy z Pozorantem. Szkolenie obronne ma również na celu uzyskanie wysokiej karności i szczególnego podporządkowania psa przewodnikowi. Uczy psa zatrzymania napastnika, eliminuje bezsensowne pogryzienia, pozwala psu nabyć szczególną umiejętność panowania nad własnymi emocjami, poczucia pewności siebie, odwagi i opanowania, pozwala uzyskać stabilność psychiczną. Na zajęciach Pozorant wykorzystuje tzw. szmatę, gryzaki. Dopiero przy prawidłowej pracy na gryzakach pies może być uczony na rękawie, w końcowym etapie na pełnym kostiumie. Podczas kursu uczymy również obrony w kagańcu, ponieważ nie zawsze jest możliwość użycia psa bez kagańca. Oprócz psa również jego Przewodnik będzie się uczył, jak reagować na sytuacje zagrożenia, jak uniknąć konfliktu.

Przewodnik będzie również zapoznany z podstawami prawnymi użycia psa i ogólnymi zasadami bezpieczeństwa.

Kurs BH/VT oraz IGP

Chcesz, aby Twój pies wykonywał komendy jak najdokładniej lub perfekcyjnie pokonywał przeszkody? Chcesz skupić się na wybranych obszarach aktywności Twojego psiaka? A może marzy Ci się start w zawodach lub udział w egzaminach sportowych?

Czas zajęć indywidualnych to czas pełnej koncentracji na rozwoju Twojego psa. To czas, kiedy wspólnie z trenerem wzmacniasz właściwe zachowania i umiejętności pupila, ale to także przestrzeń do pracy nad niepożądanymi nawykami.

IGP – szkolenie sportowe psów (Posłuszeństwo, tropienie, obrona)
BH – egzamin składający się z dwóch części: posłuszeństwa i socjalizacji.

NOWOŚĆ!!! Super SESJE ZDJĘCIOWE z Waszymi Psami!

Idealna pamiątka, super prezent dla bliskiej Osoby! Piękne, profesjonalne zdjęcia w ciekawych ujęciach w sprawdzonych, atrakcyjnych plenerach.